
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 16 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 25 MHz |
| Memory Size | 8 kb |
| Number of I/Os | 13 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| RAM Size | 512 B |
| Number of Segments | 0 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Number of Digital IO | 13 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Memory Type | FLASH |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | CIP-51 8051 |
| Operating Supply Voltage | 2.2 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 25 MHz |
Stock: 797
Distributors
pcbx
Unit Price$0.70104
Ext.Price$0.70104
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.70104 | $0.70104 |
| 10 | $0.59760 | $5.97600 |
| 25 | $0.52664 | $13.16600 |
| 50 | $0.52600 | $26.30000 |
| 100 | $0.52536 | $52.53600 |
| 300 | $0.52472 | $157.41600 |
| 500 | $0.52407 | $262.03500 |
| 1000 | $0.46923 | $469.23000 |
| 3000 | $0.42013 | $1260.39000 |
| 5000 | $0.37617 | $1880.85000 |
